Botox Yaptırmak İçin 5 Neden

Botox konusunda kafanızda soru işaretleri var ise, sizlere botox yaptırmak için 5 neden başlıklı yazımızla yardımcı olmaya çalışacağız. Bu konuda İzmir’de doğru bilinen çok fazla yanlış olduğu için herkesin kafasında zaman zaman karışıklıklar oluşabilmektedir. Bu sebeple sizlere en net bilgileri vermeye çalışacağız.

Botox bir zehir türevi olarak yıllarca tıbbi olarak kullanılan bir türevdir. Özellikle yıllar önce nörolojik alanda tıpta bir çok tedavi sisteminde kullanılmasına devam edilen ürün, sonrasında, göz hastalıkları tedavisinde, başarılı sonuçlar vermiş ve özellikle şaşılık tedavisinde kullanılmıştır.

Yıllar sonra, kozmetik anlamında da kullanıma açılan botox son yıllarda çok fazla tercih edilmekte ve İzmir botox doktoru olan uzmanlar tarafından da sıklıkla yapılmaktadır.. Bunun elbette bir çok sebebi bulunmaktadır. Ancak, bunlardan bazılarını sizlerle paylaşacağız.

1 – ) Botox Yılan Zehiri Midir?  Bilakis Protein İçeriktir

Botox yılan zehiri değildir. Botox bir bakteriden üretilen protein esaslı bir ilaçtır. Dolayısıyla doktorlar tarafından uygulanır ve sağlıklı olması konusunda sıkıntılar yaşanmamaktadır. Doktorlar vasıtasıyla kullanılırsa, sıkıntılı bir durum oluşturmaz. Ancak, bu konuda da yanlış bilgilendirmeler bulunmaktadır. Protein esaslı bir kimyasal üretimdir. Bunu bilmek gerekir.

2 – ) Botoxun Uygulama Alanı Oldukça Geniştir

Botox sizlerin yıllarca çekmiş olduğu stres, sıkıntı, sigara ve alkol, çevre kirliliği ve elbette yaşlılık belirtileri olarak yüzünüzde sıkıntılar çekmesine rağmen, bu durumdan farklı şekilde kullanmak için bir fırsat sunmaktadır. Bu konu ile ilgili olarak, şunu bilmek gerekir, doktorunuza danışarak botox yaptırmak için gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Zaten tüm çizgiler için kullanılabilir ve sizlere çok güzel seçenekler ve sonuçlar sunmaktadır. Ayrıca, sürekli olarak yapılması gerekmemektedir. Bir defa da yapılsa, vücudunuzda, bir değişim sağlamaktadır.

3 – ) Botox Aslında Pahalı Değildir

Son yıllarda sürekli olaran anti ageing dediğimiz çeşitli ürünler kullanılmaktadır. Özellikle kozmetik anlamında bu manada kullanılan kozmetik malzemeleri ve kuaförlere verilen tonlarca para düşünüldüğünde, aslında hiç de pahalı değildir.

4 – ) Botox Uygulaması Çok Kısa Sürer

Botox yaptırmak için en önemli nedenlerden biri de sizlere çok uzun müddet sunmaz. Yani doktorunuzla konuşup kararı verdikten sonra, sizleri müdahaleye alırlar. Lokal anesteziyi sağlayan bir kremle botox uygulanacak bölgeye krem sürülür. Bu bölgenin anestezisi sağlandıktan sonra, çok ince uçlu iğnelerle bu bölgeye gerekli müdahale yapılır. Yavaş yavaş doktorunuz bu bölgenin gerekli olduğu kadar, enjeksiyon gerçekleştirir. Bundan sonra siz de rahatlıkla sonuçları görebilirsiniz. Sadece sabırlı olmak gerekir.

5 – ) Botox Uygulamasında Ağrı Hissetmezsiniz

Botox uygulaması yapılması sırasında lokal anestezik bir krem sürülmesi dolayısıyla yapılan işlemleri hissetmezsiniz. Çok çabuk bir şekilde sadece 15- 20 dakika süren bir işlem olarak, sizlere çok kısa ve ağrısız bir seçenek sunar. Botox yaptırmak için nedenler çok fazla olmakla birlikte, sizlere en kısa şekilde 5 nedeni anlatmaya çalıştık. Umarız sizler de bu konuda karar verirken, bizi okursunuz ve size yardımcı olabiliriz.